Denisa & Richard

Reference

Poslechněte si, co o kurzech pro páry říkají sami účastníci

 

"Náš vztah se dělí na období “před Denisou a Richardem” a “po Denise a Richardovi”. Náš sexuální život se dělí na stejné dvě etapy se stejným milníkem. A nemyslím tím konkrétně sexuální život nás dvou. Myslím to globálně, to, co zažívám za poslední půlrok, jsem v oblasti sexu a vnímání lásky a energie nikdy předtím neprožila a ani neumím stručnými slovy popsat."

Stáňa - více

"Deniska a Richard, tymto  by som sa Vam chcela podakovat za krasne straveny vikend, ktory predcil ocakavania moje a aj mojho muzika. Velmi sa mi pacilo ako ste viedli ten kurz - strasne upokojujuco na mna posobil Deniskin hlas pri vysvetlovani a k tomu Richardov humor:) Naozaj dokazete vytvorit upokojujucu, pohodovu atmosferu, ktora bura predsudky a nestastne zabrany a clovek sa potom dokaze uvolnit a otvorit voci davaniu a prijimaniu velmi krasnych pocitov."

Ala

 

 

"Vůbec jsem si nedokázala představit, že by se manžel se mnou účastnil jakékoliv akce typu seminář pro páry a už vůbec ne něčeho, jako dělá Deniska s Richardem. Ale stalo se, byli jsme v Pepitě...!!! Bylo to skvělé a od té doby se u nás doma dějou zázraky. Úplně nám to vlilo novou energii a moc si ho vážím a oceňuji za to, jak tam do toho šel... Děkuji!!!"

Jana

"Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za konzultaci i víkendový kurz. Za posledních pár dní v našem vztahu proběhl obrat o 180 stupňů. Cítíme se, jako bychom se do sebe znovu zamilovali a včera jsme se milovali tak vášnivě jako snad nikdy předtím. A vůbec mne to nebolelo. Nevěřila bych, že je něco takového možné!"

Alenka

"Díky za probouzející víkend, naše nadšení je v tuto chvíli NEZMĚRNÉ, kurz doporučuji všema deseti!"

Lucie

 

 

“Na vašem kurzu jsem si uvědomil, že mohu spoustu věcí měnit, hlavně ty, se kterými jsem si doposud nevěděl rady.”

Petr

“Velký dík Denise a Richardovi, za jejich otevřenost, pochopení, za pocit bezpečí. Začínám přepisovat vlastní kapitolu týkající se sexu. Zbavila jsem se pochyb o sobě samé, o svém tělu, zbořila hranice studu. ZÁÁÁŘÍÍÍM, žiju, jsem při síle a v radosti. Usmívám se. Naše těla se i po Retreatu měsíčním milováním léčí. Pokaždé je to jiné, krásné, zatím léčivé. Oba dva jsme se usadili ve své energii (takže paradoxně jsme jakoby oddělení, přesto hluboce SPOLU), zbavili jsme se takové té vzájemné péče „udělám to pro něj, aby mě měl rád, aby si mě vážil“, teď je to jiné. Cítím v sobě ženskou sílu /energii/, radost, vyzařuji ji ven a mého muže to sytí a podporuje v jeho mužské energii, tím je pro mě více muž a mě to podporuje v mé ženské energii a tím jsem pro ně více žena…”

Kačka

“Odnesla jsem si větší sblížení se svým mužem, větší poznání. Bylo užitečné slyšet rozdíly mezi chováním muže a ženy a hlavně to slyšet společně”.

Jana

“ Díky “měsíčnímu milování” jsem prožil něco, co nikdy před tím a uvědomil jsem si tak další možnosti společného milování a předávání energií s milovanou partnerkou.”

Milan

„Jako bych se znovu zamilovala a i když už uběhly skoro dva měsíce, tak to trvá. Vidím partnera teď jinak. Kurz nám pomohl dostat se intimněji v komunikaci i v sexualitě. Naučili jsme se měsíční milování. Najednou sexualita nabrala nový rozměr. Odjížděli jsme opojení a zamilovaní a úžasné je, že nám to zůstalo. Sex, jaký zažíváme od kurzu, je neuvěřitelný. Opravdu skvělý, láskyplný, naplňující a vědomý a přítomný :-). Jsem moc ráda, že jsme se s partnerem zúčastnili a posunuli ta náš vztah na další stupeň, který nám přináší do života ještě více lásky, porozumění a vášně.“

Stáňa

“Richarde a Deniso, setkání s Vámi na kurzu Retreat pro páry bylo pro náš vztah s partnerkou velmi důležité. Bylo to přesně ONO. Konečně jsem pochopil věci, o kterých jsme se v mládí doma, ani ve škole neučili. Věci tak důležité pro život a tak opomíjené školským systémem. Byli jste pro mě první, opravdoví, životní učitelé. Děkuji. Děkuji, že jste a hluboce se klaním Vašim vědomostem. Děkuji, že své vědomosti předáváte dál tak přirozeným a lehce pochopitelným způsobem. Otevřeli jste mé srdce a naplnili ho láskou.“

Tomáš (35), technolog

“Moc si to spolu od našeho-vašeho víkendu užíváme a budeme se snažit to, co jsme načerpali, uchovávat.”

Mirek (38), majitel CK

“Mám ze vztahu úplně jiné nové a uvolňující pocity. Zjišťuji, že i když moje partnerka říká hlavou ne, tak se její energie může chovat úplně jinak. Je to osvobozující taky v tom smyslu, že jsem na sebe dřív bral spousty pocitů vzniklých z nepochopení své partnerky, což teď nemusím. Je to velice posilující a vzrušující pozorování.”

Honza (36)

“V září jsme s Vámi byli na kurzu Retreat pro páry a nadchlo nás to. Líbil se nám Váš nenucený přístup, Tvoje ženskost, Richardův humor. Cítila jsem se pak tak VZNEŠENĚ, ŽENSKY, ČISTĚ, PŘIROZENĚ.”

Lucka (33), matka

“Zbavila jsem se stresů souvisejících s milováním (budu dostatečně připravená, bude se mu to líbit, dosáhnu orgasmu…), při masáži Joni mi běželo: KONEČNĚ SI JÍ NĚKDO VŠIML… neskutečně osvobozující a léčivé. Cítím sebe, svou Joni, jak je v ní život, je prokrvená a spokojená I teď když o ní píšu, tak jí cítím jak se probouzí ))”

Daniela

“Retreat pro páry pod vedením Denisy Říha Palečkové a Richarda Vojíka mě rozhodně vrátil nohama pevně na zem a do svého těla. Co jsem si možná dříve neuvědomoval a kde za deset let manželství s Luckou vznikalo nejvíce třenic, byla právě práce s mužsko-ženskou polaritou. Co to znamená v praxi. Vlastně stačí ustát ten fakt, že žena je pro nás muže logicky neuchopitelná bytost, která funguje na více emocionální rovině a všechny prožitky cítí okamžitě a v celém svém bytí a se stejnou rychlostí je potřebuje ventilovat a sdílet. Což je pro muže, který s tím nepočítá, mnohdy zdrcující a únavné.

Tuhle skutečnost vlastně asi většina z nás jakoby podvědomě víme nebo tušíme, avšak někdy je potřeba plně si to prožít i v bezpečném prostředí semináře a pod vedením profesionálů, stejně jako sdílet a být svědkem prožitků a zkušeností jiných párů.

Do běžného života jsem si odnesl i konkrétní techniky, jak zůstat ve svém středu, vnímat partnerku, naslouchat a cítit skrze lásku, bez toho aniž bych měl potřebu jí radit, hodnotit, nějak slovně konfrontovat. Výsledek je okamžitý.

Jako vedlejší efekt práce s energií v mužsko-ženské polaritě, jsem si více uvědomil i svou mužskou podstatu, můj pól tohoto pomyslného magnetu, jeho roli a význam a zamiloval se do té síly, která pro mě dříve byla lehce za závojem, protože stejně jako já i mnoho dalších mužů postrádá silné mužské vzory díky modelu – táta v práci, domácnost řídí máma. Vlastně pro mě bylo překvapením, jak silný a zároveň citlivý dokážu být, že nemusím být tvrdý ale „pevný“, v tom je podstatný rozdíl. V souvislosti s mužskou energií jsem si procítil tu linii mých mužských předků, jejich silné a slabé stránky, a ať chci nebo ne, teď je řada na mě si před ně stoupnout jako první v řadě, žít, tvořit milovat, než si přede mne stoupne syn nebo vnuk a opět se napojí na celý ten strom za jeho „zády“ a nebude sám. Zní to hodně abstraktně, ale je to skutečnost stejně jako u žen smíření a napojení na ženské předkyně, jejich příběhy, porody, na tu tenkou rudou nit. Plyne z toho smíření velká úleva.

Další v řadě prožitků, pro mě bylo intenzivní setkání s mým tělem, potěšením a léčením. Někdy se může zdát, že mužská sexuální energie je trochu primitivní, směřující k rychlému uspokojení. Tak tomu ale nemusí být. To je teprve začátek. Možnosti jsou nevídané a stojí za prozkoumání a trénink. Výsledek je opět okamžitý a nevratný. To lze přirovnat k volbě muže být hrubý kámen, nebo dokonale vybroušený diamant. V praxi to znamená extázi, kdy jsem plně přítomen v každé své buňce a vnímám okolní svět a vjemy celým svým tělem. Takové tělo pak málokdo bude chtít poškozovat nebo zatěžovat např. cigaretkou, nekvalitním jídlem, absencí pohybu…Velice intenzivní a pro partnerku zajímavá zkušenost je potom celotělový mužský orgasmus bez ejakulace, který nijak nepřeruší průběh ani nezkrátí dobu milování, na to už stojí za to si v práci s mužskou energií počkat

Retreat měl za následek velké zklidnění v sobě samém i ve vztahu. Více nerušeně se těším z ženské energie, inspiruje mě a nabíjí, to zklidnění má přímý vliv na bytí ve svém středu, ve své síle, to se pak odráží na pohodě celé rodiny i v řešení běžných situací mimo rodinu. Jako by najednou vše šlo snáz.

Velká zkušenost byla setkání s ostatními muži, kteří ze začátku příliš vědomí v přítomnosti neprojevovali, nicméně vše se mělo změnit a já potkal a prožil pocit mužské kmenové soudržnosti a velké síly. To ženám a společnosti jako celku velice chybí, tenhle druh probuzených mužů.

Pak i setkání s Richardem a Denisou je nezapomenutelné. Oba ztělesňují mužsko-ženský aspekt a jsou skvělým pracovním týmem. Další akce pod jejich vedením budou následovat a já se na ně moc těším.”

Honza

“Kurz  “Retreat pro páry” splnil má očekávání - prohloubil sblížení a sdílení v našem vztahu s partnerem. Mé očekávání předčil zážitek v sobotu odpoledne v ženském kruhu. Byl to pro mě naplňující a uzdravující zážitek”

Pavla

"Těší mne, že jste ukázali, zprostředkovali zkušenost, jak se osvobodit od niterných očekávání / schémat v mé sexualitě. Dosah toho je větší, ještě dále, než je partnerství."

Jiří

Získejte ZDARMA video

Denisa a Richard - jak posílit intimní život
Jak posílit intimní život?